Cykl szkoleń Vitaimmun

Zapraszamy i zachęcamy do zapisów na cykl szkoleń z tematu

Mikroflora jelitowa i nietolerancje pokarmowe

to 3 stopniowe szkolenie prowadzone przez profesjonalny zespół VitaImmum.

Szkoleniowcy:
Małgorzata Drobczyńska, Patrycja Szachta, Łukasz Sieńczewski.

Miejsca szkoleń: Poznań, Warszawa, Gdynia

Na tym szkoleniu dowiecie się, że zarówno zdrowie jak i choroba pochodzą z jelita. Bez sprawnie funkcjonujących jelit skuteczne leczenie większości chorób XXI wieku jest właściwie niemożliwe.
Naszym zadaniem jest przedstawienie szerokiego zagadnienia mikroflory jelitowej i nietolerancji pokarmowych – w aspekcie zarówno zdrowia jak i choroby. W trakcie szkolenia omówimy wpływ bakterii jelitowych na funkcjonowanie wszystkich narządów naszego organizmu. Pokażemy jak zaburzenie tego ekosystemu wpływa na rozwój chorób cywilizacyjnych: nadwagi i otyłości, autoagresji, alergii, procesów nowotworowych i wielu innych. Wskażemy jak badać mikroflorę jelitową oraz prawidłowo dobierać probiotyki i prebiotyki, aby skutecznie odbudować mikroflorę jelita. Nieprawidłowy dobór tych preparatów skutkuje częstym niepowodzeniem w terapii.
W dalszej części spotkania poruszony zostanie temat nieszczelnego jelita i rozwijających się w następstwie nietolerancji pokarmowych. Szacuje się, że dotyczą one nawet kilkudziesięciu procent populacji krajów wysokorozwiniętych, przyczyniając się do pogorszenia stanu naszego zdrowia. Powiemy także jakie czynniki najsilniej rozszczelniają jelito i jakie są konsekwencje tego procesu. Wskażemy jaką metodą badać nietolerancje pokarmowe i jak interpretować uzyskane wyniki. Na podstawie konkretnych badań omówimy jak ustalać dietę eliminacyjno – rotacyjną u pacjenta z nietolerancją pokarmową.
W dalszych etapach szkoleń scharakteryzowane zostaną markery stanu zapalnego w jelicie i możliwość wykorzystania tych parametrów w ocenie kondycji przewodu pokarmowego u pacjenta.

źródło: http://mauricz.com/szkolenia/tematyka-szkolen/

 

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *